Отборът на Спартак спечели срещу Янтра с 1:0 в мач от третия кръг

...

Десет от Спартак победиха Янтра във Варна

Отборът на Спартак завоюва против Янтра с 1:0 в мач от третия кръг във Втора лига на стадион " Спартак " във Варна и излезе на четвърто място с 6 точки. Лидер е Септември с 9 пункта, пред Добруджа и Марек - с по 8.

Варненци стигнаха до трите точки, откакто от 68-ата минута играха с десет души поради червен картон на Айвън Ангелов.

Интересно е, че в в стартовия състав на домакините не попаднаха досегашните титуляри Йоан Бауренски, Ивей Ромееш и Евгений Илиев, които са оставени запаси.

В 5-ата минута домакините имаха искания за дузпа за фаул против Виктор Митев, само че реферът даде знак играта да продължи.

В 11-ата минута след пас на Хюсеин Ахмедов отклони топката към вратаря, само че право в ръцете на стража Християн Василев. Последва опит за странична ножица на Виктор Митев, само че без триумф.

Домакините продължиха да нападат и в 14-ата минута присъединилият се в офанзива Грънчов шутира ниско, само че край лявата странична греда.

В 22-рата минута Мариянов вкара гол, само че реферът не го зачете, защото след центрирането на Митев от корнер и отклонената от Грънчов топка, играчът на " соколите ", който нанесе удара, е бил в засада.

Постепенно играта се изравни, въпреки че Спартак продължаваше да има преимущество във владението на топката. Домакините обаче мъчно изграждаха офанзивите си и не съумяха да основат положения за гол.

През второто полувреме " соколите " продължиха да натискат и разумно откриха резултата.

В 57-ата минута Румен Руменов направи страховит пробив отляво, нахлу мощно, излъга бранител и от аутлинията подаде към Ахмед Ахмедов. Той пое технично топката, обърна се и я насочи с левия крайник в мрежата - 1:0.

Това е втори гол за Ахмедов за варненския отбор. Първият беше при триумфа над ЦСКА 1948 II, когато нападателят вкара първото попадение в срещата и създаде дузпата за второто.

В 68-ата минута обаче Спартак остана с 10 души. Айвън Ангелов направи недодялан фаул в средата на терена и бе изпъден с пряк червен картон от Станислав Тодоров.

До края обаче " соколите " удържаха преднината си с мъдра и тактически вярна игра. Гостите пък останаха без удар във вратата и голово състояние през целия мач.

Съставът на Спартак (4-2-1-3): 23. Георги Георгиев - 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев - 13. Георги Мариянов (62 - 5. Йоан Бауренски), 18. Хидает Хюсеин 56 - (14. Ивей Ромееш) - 78. Айвън Ангелов - 10. Румен Руменов, 29. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев - капитан

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Преслав Петров, 81. Атанас Зехиров, 45. Даниел Начев, 7. Евгений Илиев, 9. Мехмед Сабри, 31. Андриан Димитров

Главен арбитър: Станислав Тодоров (Шумен), асистенти: Светослав Стойчев (Шумен), Теодор Петров (Силистра), четвърти арбитър: Димо Димов (Сливен)

БФС пратеник: Динчер Къров (Разград), съдийски наблюдаващ: Георги Хаджийски (Пловдив)
Източник: petel.bg